Nordictrack to światowy lider na rynku producentów sprzętu z branży fitness. Firma ma ponad 25-letnie doświadczenie w doskonaleniu produktów , aby zapewnić Ci to co najlepsze. Nordictrack zaprojektował wysokiej jakości maszyny, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Historia marki NordicTrack

Zaczęło się ćwierć wieku temu, od pierwszego symulatora narciarstwa biegowego Classic Pro Skier Ski Machine, maszyny, która zrewolucjonizowała branżę fitness. Biegając po śliskich ulicach Minnesoty w szczególnie mroźny i mokry zimowy dzień 1975 roku, narciarz biegowy Ed Pauls zastanawiał się czy mógłby wymyślić maszynę do ćwiczeń, która pozwoliłaby mu ćwiczyć jazdę na nartach pod dachem?

Z wykształcenia inżynier, wynalazł NordicTrack, który wykorzystywał drewniane listwy, koła pasowe i druty i pozwolił użytkownikowi naśladować ruch ślizgania się na nartach po śniegu. Za radą przyjaciela rodziny Pauls zdecydował, że jego dzieło ma potencjał komercyjny. Mając 10 000 dolarów ze swoich oszczędności, rozpoczął produkcję maszyn w swoim garażu.

Opatentowany w 1976 roku przyrząd do ćwiczeń był od początku popularny wśród narciarzy i wkrótce stał się modny w klubach fitness. W 1984 roku rodzinna firma stała się głównym konkurentem w rosnącym szale na fitness.

W 1998 roku firma ICON Health & Fitness nabyła NordicTrack. Od tamtej pory NordicTrack zyskał na popularności, kontynuując produkcję symulatora narciarstwa biegowego, jak również poszerzyła swoją ofertę sprzętu fitness o bieżnie , rowery treningowe, eliptyki, maszyny do ćwiczeń i akcesoria.

Każdy z tych sprzętów został tak przemyślany by pomóc Ci osiągnąć wyznaczone cele. To połączenie innowacji, adaptacji i wyników.

NordicTrack to najnowsze technologie: Interaktywny iFit, amortyzacja Reflex, nachylenie bieżni w dwóch płaszczyznach, inteligentny system silnika, redukcje wibracji , system Touch Incline Control.. Robimy wszystko by zapewnić Ci sukces !

Zaawansowane funkcje i eleganckie, wysokiej jakości wzornictwo – wybierz to co najlepsze , wybierz NordicTrack!

NordicTrack  chroni środowisko

Dzięki NordicTrack nie tylko zadbasz o swoje ciało i psychikę , zaangażujesz się również w ochronę środowiska. NordicTrack od maja 2011 rozpoczął ambitny program redukcji i kompensacji emisji CO2 generowanej przez produkcję .

Dział Badań i Rozwoju firmy NordicTrack opracował takie produkty i metody produkcji,  by emitować coraz mniej CO2 i tym samym ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko. Nie bez znaczenia jest tu również użytkowanie i recykling urządzeń marki , marki, która stawia na zrównoważony rozwój i szacunek dla środowiska.